Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mikulášske leto pokračuje, v piatky spoznávajte génia

Mikulášske leto pokračuje, v piatky spoznávajte génia

  12.07.2021   |   Tlačové správy

Geniálny Penkala: V piatky spoznávajte autora viac ako osemdesiatich prevratných vynálezov
Konštruktér prvej mechanickej ceruzky, rotačnej zubnej kefky a dokonca prvého chorvátskeho lietadla sa narodil v Liptovskom Mikuláši počas stavby Košicko-bohumínskej železnice.
🎊Pripravili sme pre Vás komentovanú prehliadku o živote Eduarda Penkalu v Múzeu Janka Kráľa spolu so zábavným vedomostným kvízom v novej zrekonštruovanej expozícii. Za úspešné vyriešenie získate originálny patent na rozum podpísaný skutočným Eduardom Penkalom! 
🎊Pozývame Vás pripomenúť si nášho slávneho rodáka každý piatok počas celého leta od 9. 7. do 27. 8. 2021 o 18.00 h pred mestským Múzeom Janka Kráľa.
🎊Počas prechádzky Ulicou 1. mája venujte pozornosť výstave o živote geniálneho vynálezcu Eduarda Penkalu. Osem veľkoplošných bannerov zachytáva najžiarivejšie momenty jeho života, ktoré Vám prinesú nielen hodnotné informácie ale aj inšpiráciu do každodenného života. Dozviete sa o stavbe Košicko-bohumínskej železnice, detstve a štúdiách mladého génia až po jeho najtvorivejšie obdobie v Záhrebe, kde skonštruoval svoje najslávnejšie vynálezy, ktoré používame dodnes.