Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mestskí policajti opäť hliadkujú v uliciach aj na bicykloch

Mestskí policajti opäť hliadkujú v uliciach aj na bicykloch

  23.06.2021   |   Tlačové správy

Na dodržiavanie verejného poriadku a bezpečnosť obyvateľov i turistov v uliciach mesta budú až do jesene dozerať popri motorizovaných a peších hliadkach Mestskej polície (MsP) aj cyklohliadky. Policajti na bicykloch pomáhajú najmä na cyklochodníku a na miestach, kde je sťažený prístup a pohyb služobnými vozidlami. „Cyklohliadky sa môžu pohybovať po celej dĺžke cyklochodníka a vedia tu v prípade potreby rýchlo zasiahnuť, čo pri peších alebo motorizovaných hliadkach nie je možné. Len prednedávnom riešili mestské policajtky prípad nezodpovedného vodiča, ktorý jazdil po cyklochodníku na štvorkolke a ohrozoval tak bezpečnosť ostatných osôb. Štvorkolka totiž na cyklochodník nepatrí,“ vysvetlil náčelník MsP Marián Jančuška.

Najazdia aj 80 kilometrov denne
Prioritnou úlohou mestských policajtov na bicykloch je kontrola dodržiavania dopravného značenia ako aj dodržiavania všeobecne záväzných nariadení mesta Liptovský Mikuláš. Služobné bicykle sú označené nápisom MESTSKÁ POLICIA a sú prispôsobené na prepravu služobných pomôcok. Cyklohliadka sa spravidla skladá z dvoch policajtov, ktorí počas dňa najazdia aj 80 kilometrov.
Výhodou je mobilita a rýchlosť
Podľa náčelníka MsP je výhodou cyklistických hliadok mobilita a schopnosť dostaviť sa rýchlo na miesta, kde často nie je možný prístup služobným autom. "Týmto spôsobom výkonu služby dokážeme obslúžiť širšie územie a aj ťažko prístupné lokality. Pridaným efektom je šetrenie životného prostredia, propagácia zdravého životného štýlu, cyklistiky a alternatívnej formy dopravy,“ dodal s tým, že cyklohliadky MsP majú v Liptovskom Mikuláši už 22-ročnú tradíciu a v uliciach ich môžete stretnúť v prípade priaznivého počasia až do novembra.