Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Zmeny a obmedzenia v Liptovskej nemocnici s poliklinikou

Zmeny a obmedzenia v Liptovskej nemocnici s poliklinikou

  20.03.2020   |   Tlačové správy

Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v súvislosti s koronavírusom poskytuje len akútnu (neodkladnú) zdravotnú starostlivosť.

 
⭕️ Ak ste boli objednaní na plánovaný zákrok, je potrebné telefonicky alebo e-mailom kontaktovať príslušné pracovisko.
 
⭕️ Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie prerušilo svoju činnosť až do odvolania.
 
⭕️ Prerušená je aj činnosť očnej ambulancie v Liptovskom Hrádku, ambulancie anestéziológie a intenzívnej medicíny do odvolania.
 
⭕️ Ambulancia rizikovej poradne pre tehotné je od 19. marca presťahovaná do pavilónu A (chirurgický pavilón) na 1. poschodie vľavo pred pôrodníckym oddelením.
 
⭕️ Platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach.
 
⭕️ Platí zákaz vstupu do areálu a zákaz prechodu cez areál, pokiaľ nemáte akútne zdravotné problémy -  manažment nemocnice žiada obyvateľov, aby areál nezneužívali na  skracovanie si cesty.
 
⭕️ Vstup do nemocnice je možný len v rúšku, (šál, šatka alebo iná vhodná alternatíva).
 
 
P O H O T O V O S Ť
 
⭕️ Ak potrebujete navštíviť pohotovosť pre dospelých alebo pre deti a dorast, je potrebné pri vchodoch do budovy zazvoniť pomocou elektronického vrátnika a riadiť sa usmerneniami umiestnenými na vchodových dverách.
 
⭕️ Prechodové dvere medzi detskou pohotovosťou a pohotovosťou pre dospelých sú uzamknuté, z tohto dôvodu je potrebné v prípade pohotovosti pre deti a dorast použiť vchod pre CT pracovisko a v prípade pohotovosti pre dospelých, hlavný vchod .
 
⭕️ Od 19. marca je možné použiť pre automobily len vchod a východ cez hlavnú vrátnicu. Východ pre autá popri verejnej lekárni je uzatvorený.
 
V E R E J N Á ..... L E K Á R E Ň 
 
⭕️ V čase medzi 12:00 - 12:45 je lekáreň zatvorená z dôvodu dezinfekcie priestorov.
 
⭕️ Počet pacientov v lekárni je obmedzený na max. 2 naraz.
 
⭕️ Preferovaná je platba kartou.
 
⭕️ V prípade akútneho respiračného ochorenia sprevádzaného horúčkou alebo kašľom je potrebné komunikovať s personálom vo vzdialenosti min. 1 meter.