Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Menšie zmeny v MAD od nedele 2. februára

Menšie zmeny v MAD od nedele 2. februára

  30.01.2020   |   Tlačové správy

Od nedele 2. februára vstúpia do platnosti menšie zmeny v Mestskej autobusovej doprave (MAD) v Liptovskom Mikuláši. Udeje sa tak v rámci mimoriadnej zmeny cestovných poriadkov, ktorú zrealizuje dopravca ARRIVA Liorbus.

 
Linka číslo 1 (Liptovská Ondrašová)
Pri linke číslo 1 z Liptovskej Ondrašovej bude odchod prvého ranného spoja posunutý o 3 minúty skôr na 5:07 hod. Dôvodom je, aby cestujúci stíhali začiatok pracovnej zmeny a zároveň zostali zachované prestupy z prímestských liniek na autobusovej stanici i na zastávke na Hurbanovej ulici.
 
Linka číslo 2 (Stošice)
Zmeny prinášajú snahu zabezpečiť lepšiu dopravu do zamestnania zo Stošíc, oproti terajšiemu stavu bude pridaný jeden spoj.  Autobus s odchodom o 6:14 hod zo Stošíc počas dní školského vyučovania bude z Podbrezín pokračovať ako linka číslo 8 (najrýchlejšie spojenie v smere do mesta). Autobus s odchodom o 6:23 hod zo Stošíc počas dní školského vyučovania bude z Podbrezín pokračovať ako linka číslo 7 (cez Nábrežie až do Palúdzky). 
Počas prázdnin pôjde autobus zo Stošíc o 6:05 hod a zo sídliska Podbreziny bude pokračovať ako linka číslo 10.
Spoj o 15:10 hod z Podbrezín do Stošíc bude jazdiť len počas prázdnin.
 
Linka číslo 4 (Ploštín, Iľanovo)
Pri linke číslo 4 do Ploštína a Iľanova sa vráti čas odchodu spoja z autobusovej stanice na 14:35 hod kvôli požiadavkám zamestnancov viacerých firiem.
 
Linka číslo 5 (Demänová, Bodice)
Pri linke číslo 5 do Demänovej a Bodíc bude pridaná do spoja premávajúceho počas dní školského vyučovania zo stanice o 16:15 hod a do spoja s odchodom o 16:50 hod zastávka na Štúrovej ulici pri mestskom úrade. 
Bude možnosť využiť prestup z ostatných liniek, ktoré zastavujú na susednej Hurbanovej ulici.
 
Linka číslo 13 (akvapark, Liptovská Ondrašová)
Ak využívate linku číslo 13 (akvapark), od 2.2.2020 v nej  bude pridaná smere na Podbreziny zastávka na znamenie na Alexyho ulici. 
Kvôli častým meškaniam spoj, ktorý cez pracovné dni odchádza z Podbrezín o 18:00 hod, pôjde zo zastávky „Liptovská Ondrašová most“ priamo do akvaparku. 
V smere z akvaparku na Podbreziny autobus zastaví v Liptovskej Ondrašovej aj na otočke a pri kostole. Cestujúci z tejto mestskej časti sa tak majú možnosť dostať cez centrum mesta a Nábrežie priamo až na Podbreziny.
 
Linka číslo 14 (Kamenné pole)
Pri linke číslo 8 a 14 nastane zmena z prevádzkových dôvodov. Z Podbrezín po novom pôjde cez pracovné dni „osmička“ o 17:00 hod a linka číslo 14 (Kamenné pole) bude jazdiť o 17:20 hod.