Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   TOP LETNÉ AKTIVITY

TOP LETNÉ AKTIVITY

Uvažujete o letnej dovolenke na Slovensku? Liptovský Mikuláš je skvelá voľba!


A to z mnohých dôvodov, keďže ponuka jeho turistických atrakcií je skutočne pestrá. Čaká vás tu špeciálny program pre rodiny s deťmi, turistické prehliadky historického centra aj sakrálnych pamiatok, rozmanité podujatia, pikniky v galerijnej záhrade, športové aktivity a relax vo vodných parkoch či Lesoparku Háj-Nicovô, špeciality regionálnej kuchyne aj výrobky miestnych.  
A keby sa vám predsa málilo, mesto je ideálnym štartovacím bodom do turistického regiónu Liptov.

V historickom centre sa stále niečo deje

Turistické prehliadky dôstojných chrámov troch cirkví, pondelkové potulky historickými uličkami so sprievodcom, pohodové pikniky v galerijnej záhrade, zaujímavé múzeá a galérie, pestré podujatia Mikulášskeho leta, príjemné posedenia na terasách.


Zábavné letné aktivity s deťmi

Hľadáte dovolenku, počas ktorej môžete zmysluplne tráviť čas s vašimi deťmi? Kde nehrozí nuda, ale dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, kopec zábavy a hravého poznania? Presne také sú DOBRODRUŽSTVÁ S MIKULÁŠOM! Postavička veselého svätca Mikuláša pozýva vás a vaše deti na 16 skvelých aktivít pre rôzne vekové skupiny.


Ako sa športuje v meste olympijských víťazov

V meste vyrástlo mnoho vrcholových športovcov, ktorí s obrovskými úspechmi reprezentujú Slovensko na európskych aj svetových súťažiach. K najzvučnejším menám patrí meno Vlhovej, Martikána či Grigara. Nemusíte patriť k športovej špičke, aby ste mohli športovať ako tí najlepší.


Výlety do prírody

Načerpajte novú energiu aktivitami v nádherných Tatrách. Z plných pľúc dýchajte čerstvý horský vzduch a objavte radosť z pohybu, zábavy, dobrodružstva aj poznania. Pobyt v čistej prírode oživí vaše telo aj myseľ.