Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   NAVŠTÍV TOP LOKALITY

NAVŠTÍV TOP LOKALITY

Päť hlavných turistických lokalít, každá má svoje čaro i charakter. 

 
Top lokalitou je historické centrum, ktoré je od roku 1991 pamiatkovou zónou. Ďalšie zaujímavé lokality nájdete v okrajových častiach mesta. Na severovýchode Lesopark Háj-Nicovô s nádhernými výhľadmi a širokými možnosťami oddychu a športu, na severozápade vodný park Tatralandia s Hurricane Factory a Zookontakt. Na južnom okraji  Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka známy vrcholovými pretekmi v tomto športovom odvetví a na juhozápade Demänová rezort s letným detským aquaparkom Aqua Fun a zimným Ski Centrom.

Historické centrum

Prechádzky uličkami pomedzi starobylé dominanty a meštianske domy. Spestrite si ich zaujímavosťami Historického kompasu, návštevou zaujímavých múzeí, galérií, sakrálnych pamiatok, ale aj posedeniami v príjemných reštauráciách.


34 zastávok Otvoriť ponuku

Lesopark Háj-Nicovô

Kultúrno-prírodná oddychová zóna na vrchu Háj, ktorý je jedným z najkrajších vyhliadkových bodov Liptova. Lokalita Háj-Nicovô, zaradená medzi chránené areály, je vyhľadávaná aj pre krásu tunajšej prírody, široké možnosti športovania a vojnovú históriu.


16 zastávok Otvoriť ponuku

Areál vodného slalomu

Mikulášski vodní slalomári patria k svetovej špičke. Olympijskí víťazi M. Martikán, E. Kaliská, J. Grigar a ďalší úspešní reprezentanti sa tu pripravujú na svoje víťazstvá. Tieto trate môžete splaviť aj vy. Areál je dejiskom vrcholových vodnoslalomárskych podujatí.


4 zastávok Poďme na to

Tatralandia a zaujímavosti okolia

Celoročný areál vodnej zábavy - bazény so slanou, termálnou aj čírou vodou, tobogany, šmýkačky, wellness centrum i keltský saunový svet. V tesnej blízkosti Tatralandie sa nachádza Zookontakt family park a Hurricane Factory.


5 zastávok Poďme na to

Demänová Rezort

Letný detský aquapark Aqua Fun, k tomu Fun Center s poschodovým 3D bludiskom, bike parkom, lezeckou stenou a ďalšími atrakciami, wellnessom, reštauráciou, domácou pekárňou s tradičnými slovenskými výrobkami a v zime Ski centrom. Skrátka pohoda pre celú rodinu.


4 zastávok Poďme na to