Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

BEZ PREBALU

20 Apríl 2021
31 August 2021

BEZ PREBALU

Liptovská galéria P.M.Bohúňa     Výstava (Kultúrne podujatia)

Galéria Kolomana Sokola     Ut-So: 10:00 - 17:00


Výstava - neoavantgardisti a knižné ilustrácie.

Cieľom výstavy je priblížiť a zhodnotiť ilustrátorskú tvorbu výtvarníkov, ktorí sa v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch 20. storočia pohybovali vo sfére neoficiálnej výtvarnej scény na Slovensku a ich dielo je dnes reflektované predovšetkým v kontexte konceptuálneho umenia. Východisko projektu je motivované záujmom o to, či je možné u autorov odpozorovať vzťah, analogické motívy a podobný spôsob výtvarného uvažovania ako vo voľnej tvorbe.

Vystavujúci autori: Peter Bartoš, Ľubomír Ďurček, Daniel Fischer, Michal Kern, Július Koller, Rudolf Sikora, Dezider Tóth / Monogramista T. D., Ján Zavarský, Jana Želibská
Kurátor výstavy: Ján Kralovič
Miesto: Galéria Kolomana Sokola
Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Ján Kralovič vyštudoval Dejiny umenia na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. V rokoch 2012 - 2016 pôsobil ako vedecko-výskumný pracovník na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V súčasnosti pôsobí na Katedre dejín a teórie umenia VŠVU, kde prednáša dejiny slovenského umenia 20. storočia, dejiny nových médií a vedie semináre zamerané na teóriu a interpretáciu umeleckého diela. Pravidelne publikuje v odborných časopisoch (Jazdec, Ostium, FlashArt, arttalk.cz, Profil, Vlna a i.) recenzné príspevky, odborné texty a vedecké štúdie o neo-avantgardnom a súčasnom umení.


Ďaľšie informácie: http://www.galerialm.sk

Vstupné: Dospelí: 2,50€ Deti: 1,25€

Naspäť na podujatia