Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

KALIGRAFIA = KRASOPIS

11 Marec 2020
06 Jún 2020

KALIGRAFIA = KRASOPIS

Liptovská galéria P.M.Bohúňa     Výstava (Kultúrne podujatia)

Galéria Kolomana Sokola     10:00-17:00


Interaktívna výstava pre deti o umení krásneho písania.

Pozývame Vás na interaktívnu výstavu Kaligrafia = krasopis, ktorú sme pripravili s Medzinárodným domom umenia pre deti - Bibianou. Písmo predstavuje tak, ako vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Kaligrafia (názov je odvodený z gréckych slov kalfos = krása, grafos = písanie) je o umení krásneho písania, teda o krasopise.  

Návštevníci si môžu napísať text v klinovom písme, poskladať obrázkové vety z hieroglyfov alebo si precvičiť ozdobné písanie štetcom či zrezaným perom. Navštívia hradnú pisáreň, púštny stan arabského pisára i pagodu čínskeho písmomaliara. Pre tých, ktorí ešte nevedia písať, je pripravená maľovaná abeceda ilustrátorky Aleny Wagnerovej či umelecký text básnika Jána Smreka. Okrem štvorverší na Ň, Ť, O, Š, Ď, Č a ďalšie písmená sa deti dozvedia, ako sa číta Q. Osvetlený, viac ako dvojmetrový textový objekt, umožňuje na stenách čítať slová odzadu.

Výstava prebieha na prízemí Galérie Kolomana Sokola, od utorka do soboty od 10:00 do 17:00 hod.Ďaľšie informácie: http://www.galerialm.sk

Vstupné: Dospelí: 2€ Deti: 1€

Naspäť na podujatia