Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

PI ČAJ, MILÁČIK!

17 Apríl 2024

PI ČAJ, MILÁČIK!

Dom kultúry     Divadlo (Kultúrne podujatia)

Dom kultúry, Veľká sála     18:00     PRIDAŤ DO KALENDÁRA


Brilantná francúzska komédia z divadelného zákulisia.

Brilantná francúzska komédia z divadelného zákulisia, ocenená Moliérovou cenou ako KOMÉDIA ROKA
Významná divadelná spoločnosť skúša bulvárnu hru. Je niekoľko dní pred premiérou. Nič nie je pripravené: technický personál je flegmatický, garderobierka neochotná a duchom neprítomnej režisérke všetko prerastá cez hlavu. Medzi hercami vládne elektrizujúca nálada, hlavná predstaviteľka je na pokraji nervového zrútenia kvôli prvému milovníkovi – synovi producenta, ktorého si „nanominoval“ do hry. Nemotorne, nesmelo, naivne a ťarbavo vchádza po prvýkrát na javisko. Takto sa začína vaudeville v podaní takmer „kalamitných“ hercov. Poviete si: Hotová katastrofa! Omyl. Skvelá zábava!
Naša komédia poodhalí oponu do divadelnej „kuchyne“. Tam, kam mnohí nesmú! Ale vy musíte! Čaká na vás dvojitá porcia výdatného smiechu.
Diváci sa stávajú svedkami nielen poslednej generálky pripravovanej hry, ale aj jej premiéry. Namiesto toho, aby boli herci perfektne pripravení na deň D, dokonale popletú všetky svoje repliky a výstupy. Premiérový večer sa mení na peklo. Je to priam „delírium“. Ich snaha sa zvrhne na smiešny až bláznivý kolotoč zábavných situácií. Nepredvídateľné momenty sa valia jeden za druhým. Herci sa zúfalo snažia zachrániť, čo sa dá. Závratnosť absurdity sa mení na smiech. Ale len my vieme, že nejde o nič výnimočné – je to jednoducho: DIVADLO.

Divadlo hereckej hravosti, konverzačnej bezprostrednosti, situačnej ľahkosti, až akrobatickej mrštnosti. Výsmechu aj irónie.

Hrajú: Zuzana Tlučková / Lucia Vráblicová, Dávid Hartl / Peter Makranský, Jana Lieskovská / Karin Olasová, Pavol Plevčík / Peter Kočiš, Martin Kaprálik / Přemysl Boublík, Miroslava Drínová / Lucia Lapišáková, Tibor Halada
Preklad: Igor Navrátil
Kostýmy: Diana Strauszová,
Scéna: Dorota Cigánková,
Úprava a réžia: Svetozár Sprušanský
Inscenácia úspešne zabávala divákov tri divadelné sezóny v Divadle Nová scéna Bratislava.

Dĺžka podujatia: 130 minút

Predaj vstupeniek v Informačnom centre alebo v Dome kultúry.


Ďaľšie informácie: http://www.dklm.sk

Vstupné: Dospelí: 19€

Odkaz na vstupenky: https://system.cinemaware.eu/wstep1.php?id=e3fc64d42a79275808fa7ec290f7d576c9d7c1ee8239a0108d0b56ff

Naspäť na podujatia